Pomóż teraz

Ruszyła ogólnopolska akcja Wiosną Stypendia Rosną

Wtorek, 21 Marzec 2017 18:38:36
Aktualności » Ruszyła ogólnopolska akcja Wiosną Stypendia Rosną

Wiosną pączkują nie tylko kwiaty, ale przede wszystkim stypendia. Już po raz szósty w całej Polsce ruszyła akcja Wiosną Stypendia Rosną, w ramach której młodzież angażuje się w pomoc swoim zdolnym kolegom, aby mogli rozwijać swoje talenty.

 

Wiosną Stypendia Rosną łączy szkoły, które organizują się, aby pomagać swoim utalentowanym uczniom w rozwoju pasji. W akcji uczestniczą szkoły należące do ogólnopolskiego programu Stypendia św. Mikołaja. Ideą programu jest budowanie więzi między uczniami, szkołami i absolwentami i pomoc zdolnym uczniom, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności.

 

 

"Wiosna to idealny czas na organizację zbiórek, kiermaszy i festynów, podczas których można pozyskać nowych darczyńców, a dzięki nim zwiększyć pulę środków na stypendia. Tylko w zeszłym roku w ramach Wiosną Stypendia Rosną udało się zebrać 27 tys. zł." - mówi Joanna Miszkiel, koordynatorka programu stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja.

 

Wiosną Stypendia Rosną = Więcej stypendiów dla zdolnych uczniów

W tym roku dzięki hojności słuchaczy radiowej Trójki, którzy wsparli świąteczną akcję „Święta bez granic”, każde środki zebrane przez szkołę w ramach Wiosną Stypendia Rosną zostaną podwojone. Szkoły, które są najbardziej aktywne w programie biorą udział w konkursie "Solidarna Szkoła", którego zwieńczeniem jest coroczna, uroczysta gala pod patronatem honorowym  Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

 

 

Tylko w ciągu pierwszych miesięcy tej edycji programu Stypendia Świętego Mikołaja udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy złotych.Zachęcamy do poznania cząstkowych wyników konkursu: https://stypendia.mikolaj.org.pl/Aktualnosci/Solidarna-Szkola-2017-zestawienie-czastkowe

 

Gratulujemy wyników i cieszymy się, że w rankingu pojawiły się nowe szkoły. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w akcji Wiosną Stypendia Rosną, która potrwa od 21 marca do 4 czerwca.

 

Marzymy o tym, aby wszystkie dzieci, które chcą rozwijać swój talent miały taką możliwość. I o tym właśnie jest ten film. O Stypendiach św. Mikołaja. Zobaczcie najnowszy spot, poznajcie naszych stypendystów i przyłączcie się ->->

 

 

Powodzenia!

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja