Pomóż teraz

Piknik rodzinny w Purdzie dla stypendystów

Czwartek, 8 Czerwiec 2017 12:53:17
Aktualności » Piknik rodzinny w Purdzie dla stypendystów

3-go czerwca na placu przed Szkołą Podstawową w Purdzie odbył się XX Piknik Rodzinny. Miła atmosfera, zabawa i bezchmurne niebo to stałe punkty programu, które każdego roku wypełniają czerwcowe popołudnie. Atrakcje i dreszczyk emocji gwarantowany w turnieju rodzin, loterii oraz turnieju tenisa stołowego wzbudziły zainteresowanie nie tylko uczniów szkoły i ich rodzin, ale również absolwentów i przyjaciół. Na pikniku pojawiło się ok. 150-u osób. Uczestnikom serwowano jedzenie z grilla, lemoniadę z wyciskanych na miejscu cytryn i domowe wypieki, które dawały chwilę wytchnienia między konkurencjami.

 

 

Krystyna Izdebska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Purdzie relacjonuje tak:

"Zgodnie z zapowiedzią tegoroczny Turniej Rodzin był krokiem postawionym w kierunku marzeń. Kierowani aspiracjami naszych uczniów przygotowaliśmy warsztaty odsłaniające kulisy takich zawodów jak: weterynarz, policjant, stylistka, modelka, piosenkarz, siatkarz, piłkarz i gimnastyczka. Rozmarzeni zanurzyliśmy się w falach mórz i oceanów oraz w bezkresnej dali przestrzeni kosmicznej. Największy krok, bo zwycięski, w kierunku marzeń uczyniła cała nasza szkolna społeczność przekazując dochód z pikniku na fundusz stypendialny dla zdolnych i zaangażowanych uczniów naszej szkoły, bo … „Marzenia są do spełnienia!”, więc niech brak środków finansowych nie stoi na drodze do ich realizacji.


Najmłodsi uczniowie naszej szkoły niejednokrotnie podkreślali, że marzą o karierze kierowcy rajdowego. Naprzeciw tym marzeniom wyszedł pan Marcin Łukaszewski, mistrz Europy i wicemistrz Polski w offroad. Spotkanie z osobą, która ciężką pracą potrafi przekuć pasję na sukces to cenna lekcja nie tylko dla najmłodszych uczestników pikniku.

 Pracownicy Nadleśnictwa Olsztyn przybliżali leśne tajniki fauny i flory oraz myśliwskie sposoby porozumiewania się sygnałówkami. Policjanci z komendy w Barczewie oraz posterunku w Purdzie uczyli ściągać odciski palców i kierować ruchem na skrzyżowaniu. Niecodzienne umiejętności są już nasze!"

 

 

W imeniu szkoły serdecznie dziękujemy osobom prywatnym oraz firmom i instytucjom, które wsparły inicjatywę: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Purdzie, Bank Spółdzielczy w Szczytnie Filia w Purdzie, Powiat Olsztyński, „Kabanos” Olsztyn, IL KAS Mrągowo, Hurtownia warzyw i owoców Lucjan Dimitriew, Sindbad, Nadleśnictwo Olsztyn, Nadleśnictwo Nowe Ramuki, Komenda Policji w Barczewie, Sołectwa: Pajtuny i Purda.

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja