Pomóż teraz

O czym marzą dzieci w Polsce?

Wtorek, 16 Maj 2017 12:12:20
Aktualności » O czym marzą dzieci w Polsce?

Wiele dzieci w Polsce nadal marzy o możliwości opłacenia dodatkowych lekcji języka, zakupie sprzętu sportowego czy wyjeździe na szkolną wycieczkę. Program Stypendia św. Mikołaja stworzyliśmy po to, aby w Polsce nie było ani jednego ucznia, któremu brak pieniędzy uniemożliwia realizację marzeń i rozwijanie talentu. 

Jak możesz pomóc?

Podaruj stypendium na Dzień Dziecka. Średnie miesięczne stypendium dla jednego ucznia wynosi 200 zł. 

 

Kasia i Franek to nasi podopieczni. Przeczytaj, co napisali w swoich listach o stypendiach:

 

Bardzo się cieszę, że jest ktoś, komu zależy na moim rozwoju. stypendium jest dla mnie motywacją, spełnieniem marzeń i pomocą w ich realizacji. Uważam, że jest to wielka nobiltacja. Kiedy osiągnę już swoje życiowe cele, obiecuję zaopiekować się którymś z podopiecznych fundacji i sam ufunduję stypendium. Wtedy choć trochę się odwdzięczę. Najbardziej w stypendium cenię sobie to, że jest od ludzi, których nie znam, a którym na mnie zależy. Czuję się wyróżniony. Bardzo dziękuję za pomoc w realizowaniu celów, planów i marzeń.

Dziękuję!


Franek

/nasz stypendysta z Zabrza, który marzy o tym, żeby zostać w przyszłości ratownikiem medycznym/

 

Otrzymywanie stypendium miało dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ po śmierci taty, który zmarł w październiku 2016, mamy w domu trudną sytuację finansową. Dzięki stypendium mogę opłacić bursę oraz zakup artykułów plastycznych, których bez stypendium nie mogłabym kupić z powodu trudnej sytuacji finansowej.

Bardzo dziękuję za wsparce.


Kasia

/nasza stypendystka z Łomży, bardzo uzdolniona plastycznie uczennica/

 

Nasi stypendyści to zaangażowani społecznie młodzi ludzie, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, ale nie mogą rozwijać swoich talentów z powodu trudnej sytuacji materialnej, w jakiej się znajdują. 

 

Każdego roku otrzymujemy setki wniosków z prośbą o stypendium. Niestety nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim. Za każdym razem bardzo ciężko jest podjąć decyzję, kto nie dostanie stypendium z powodu niewystarczających środków… Każda wpłata ma dla nas znaczenie, bo dzięki niej możemy pomóc kolejnemu dziecku.

 

Darowizny prosimy kierować na adres: Fundacja Świętego Mikołaja, BZ WBK  56 1090 0004 9149 9999 9999 9999 z dopiskiem: darowizna na stypendium na Dzień Dziecka. Dziękujemy! 

 

Joanna Paciorek, wiceprezes zarządu Fundacji Świętego Mikołaja

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja