Pomóż teraz

Konkurs na najlepsze lokalne projekty społeczne rozstrzygnięty

Poniedziałek, 19 Czerwiec 2017 05:51:35
Aktualności » Konkurs na najlepsze lokalne projekty społeczne rozstrzygnięty

Znamy zwycięzców konkursu grantowego w ramach programu „Na Rodzinę Można Liczyć”.

 

W tym roku szkolnym zrealizowanych zostało dziesięć projektów społecznych. Stypendyści oprócz finansowania otrzymali indywidualne wsparcie tutora, który dzielił się swoim know-how oraz czuwał nad przebiegiem projektu.

 

Spośród wszystkich zrealizowanych projektów grantowych komisja wybrała trzy zespoły z najlepszymi efektami swoich działań, którym przyznała dodatkowe nagrody finansowe przeznaczone na cele edukacyjne i rozwój osobisty:

 

  • dla pierwszego wyróżnienia - w wysokości 2 500 zł na zespół projektowy,
  • dla drugiego wyróżnienia - w wysokości 1 500 zł na zespół projektowy,
  • dla trzeciego wyróżnienia - w wysokości 1 000 zł na zespół projektowy.

 

Poniżej zwycięskie projekty. Serdecznie gratulujemy liderom i całym zespołom projektowym!


I wyróżnienie dla projektu „Pasieka Edukacyjna”, Krzysztof, Ruciane-Nida

Za stworzenie pasieki edukacyjnej, jako projektu łączącego pasję i edukację oraz promowanie postaw pro-ekologicznych.


Uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie połączyli swoją pasję - jaką jest hodowla pszczół - z edukacją i z powodzeniem uczą dzieci i młodzież, jak ważne są owady w życiu człowieka. W ramach konkursu grantowego programu „Na Rodzinę Można Liczyć” zrealizowali projekt, którego celem jest propagowanie pszczelarstwa oraz ochrona pszczół i dzikich zapylaczy. Zbudowali domki dla dzikich zapylaczy, które zostały rozwieszone na drzewach na terenie Zespołu Szkół Leśnych. Zakupili sprzęt pasieczny, który jest wykorzystywany do prowadzenia zajęć o tematyce pszczelarskiej, a także do pracy przy pszczołach. Teraz młodzież organizuje pokazy dla dzieci w świetlicy środowiskowej w Rucianem-Nidzie, a w planach ma prelekcje w kolejnych miejscach. Aby szerzej propagować swój pomysł, uczniowie stworzyli stronę na Facebooku: „Pasieka Edukacyjna w Rucianem-Nidzie”, gdzie osoby zainteresowane mogą dotrzeć do wielu ciekawych informacji na temat pszczelego życia.

 

II wyróżnienie dla projektu „Korczak Garden”, Julia, Wieluń

Za mądre wykorzystanie przestrzeni przy szkole do stworzenia ogrodu oraz promowanie integracji, wspólnego spędzania czasu wolnego bez telefonów komórkowych.

 

Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu stworzyli szkolny ogród. „Korczak Garden” to zagospodarowana zielona przestrzeń – wcześniej zaniedbana – która stała się miejscem integracji uczniów i bezpieczną „świetlicą” na świeżym powietrzu. Ideą, która przyświecała zespołowi było zbudowanie przestrzeni, gdzie młodzież może odpocząć między lekcjami, zintegrować się, ale przede wszystkim – spędzić czas bez telefonu. Korczak Garden jest chętnie odwiedzany przez uczniów i ma szansę na stałe wpisać się w lokalną przestrzeń i stać się popularnym miejscem spotkań nie tylko uczniów, ale i wszystkich mieszkańców Wielunia.

 

III wyróżnienie dla projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch!”, Karolina, Sieciechów

 Za promowanie zdrowego trybu życia oraz integrację lokalnej społeczności poprzez wspólne i aktywne spędzanie czasu wolnego.

 


Uczennice z Sieciechowa postanowiły zintegrować mieszkańców organizując sąsiedzkie zajęcia sportowe. Zaproponowały lokalnej społeczności różnorodne i ciekawe zajęcia, takie jak nordic walking, rajd rowerowy, zajęcia z samoobrony czy piknik rodzinny, które stały się pretekstem do zadbania o swoje zdrowie, ale przede wszystkim okazją do integracji z sąsiadami. Do współpracy udało się zaangażować lokalnych partnerów, a do udziału w zajęciach zaprosić mieszkańców w każdym wieku. Na wyróżnienie zasługuje również fakt, że projekt jest kontynuacją pomysłu zrealizowanego przez zespół w poprzednim roku szkolnym.

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja