Paulina Smaszcz-Kurzajewska

"Bardzo chciałabym też komuś pomóc i uważam, że program stypendialny Fundacji Świętego Mikołaja jest do tego idealny. Trzeba mieć wdzięczność w sobie za to dobre, co mnie spotkało i przekazać to dalej w rozsądny sposób. Bardzo mi się podoba ta akcja!

paulina smaszcz kurzajewska
"Byłam dzieckiem z biednej rodziny i nie najlepszej dzielnicy. Dzięki nauce wiedziałam, że mam szansę by coś zmienić na lepsze w swoim życiu. To szkoła dała mi pewność, że ucząc się dobrze mogę walczyć o stypendia i dalszy rozwój."

Chodziłam do szkoły podstawowej nr 36 im. Mjr. Henryka Sucharskiego na poznańskich Jeżycach, a potem było LO nr III o profilu mat-fiz z językiem niemieckim. Jeżyce nie są bogata dzielnicą, ale to właśnie było wspaniałe bo wszyscy byli równi, nikt nie szpanował ciuchami ani gadżetami. Uwielbiałam chodzić do szkoły, spotykać się z przyjaciółmi, uczęszczać do kółek zainteresowań. Po lekcjach w podstawówce graliśmy godzinami w korale albo wyścig pokoju. Moim ukochanym nauczycielem w podstawówce była Pani od plastyki, po prostu fantastyczna osoba, absolutne natchnienie dla wszystkich dzieci. Swojej szkole zawdzięczam przede wszystkim to, że wzbudziła we mnie wielkie ambicje i nauczyła mnie mądrze walczyć ze stresem, przekuwać to w pozytywne działanie. To ważne też żeby na swojej drodze spotkać ludzi, którzy Ci pomogą. To ogromne szczęście. Mi pomagali w szkole wszyscy od nauczycieli po sekretarkę dyrektora: dodawali wiary w siebie, motywowali.

Byłam dzieckiem z biednej rodziny i nie najlepszej dzielnicy. Dzięki nauce wiedziałam, że mam szansę by coś zmienić na lepsze w swoim życiu. To szkoła dała mi pewność, że ucząc się dobrze mogę walczyć o stypendia i dalszy rozwój, a to da mi duży potencjał na przyszłość. Byłam bardzo samodzielna więc nie tylko szukałam swojej szansy uczestnicząc w konkursach czy olimpiadach, ale też ubiegałam się o różne stypendia. Wtedy jednak było ich bardzo niewiele.

Pierwszą dużą szansę dostałam w liceum, kiedy za wyniki w nauce uzyskałam niemieckie stypendium Junior Chember Poland. To była organizacja skupiająca młodzież zainteresowaną ekonomią oraz przyszłością Europy. Dzięki temu wyjechałam do Niemiec doskonalić swój niemiecki. Tam spotkałam ludzi z całego świata. To spowodowało, że dostawałam pracę w różnych zagranicznych firmach i musiałam podróżować. Jednak w tamtych czasach wiązało się to z koszmarnymi kolejkami i uciążliwościami by dostać choćby wizę. Wtedy miałam nawet mocne wątpliwości czy ja w ogóle chcę w Polsce zostać. Mimo to rozpoczęłam studia na UAM i okazało się, że byłam jedną z najlepszych studentek na roku. To dało mi kolejną szansę, a mianowicie na pracę w telewizji.

W mojej szkole, zwłaszcza podstawowej, było wiele bardzo ubogich dzieciaków ale zdolnych i wyjątkowych. Stypendium mogłoby pomóc w realizacji ich marzeń. Dzisiaj wiem, że części z tych mądrych osób nie udało się wybić głównie ze względów finansowych. Ja chce podziękować za to co przyniosło mi życie, dając szansę innemu dziecku."

Podaruj Stypendium św. Mikołaja ❤

zima 15 v4
Wiem, że stypendium jest szansą na lepszą przyszłość. Wpłacam, ile mogę.
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać Patronem wybranego ucznia lub uczennicy i podarować roczne stypendium.
2000 zł
lato 7 v5
Przekazuję darowiznę na miesięczne stypendium dla uzdolnionego dziecka.
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
Fundacja ARP rgb v2
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
ok 2x logo intersys srl san donato
PARP Grupa PFR logo RGB male
orange
Lapka 34
tvp info male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
Polskie radio logo
logo v2
logo radio lublin
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio