Pomóż teraz

Fundusz Stypendialny IKEA FAMILY

Projekty Fundacji Świętego Mikołaja » Fundusz Stypendialny IKEA FAMILY

 


Program „Na Rodzinę Można Liczyć” realizujemy od 2012 roku. Naszym głównym celem jest rozwój kapitału intelektualnego młodych ludzi oraz wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w Polsce przez fundowanie w trakcie roku szkolnego stypendiów dla uczniów. Wspieramy tych, którzy angażują się społecznie oraz chcą rozwijać swoje pasje, ale często nie mają wystarczających środków na realizację swoich marzeń.

 

Piąta edycja programu „Na rodzinę można liczyć” jest przeznaczona dla młodzieży zaangażowanej społecznie, w projekty charytatywne, proekologiczne oraz kulturalne. Takie osoby mogą stać się wzorem do naśladowania w swoim najbliższym otoczeniu oraz wśród ludzi, którym pomagają.

V edycja programu składa się z trzech elementów: akcji w sklepach IKEA oraz Funduszu Stypendialnego IKEA FAMILY, a także konkursu na najlepiej zrealizowany przez stypendystów projekt społeczny. W tej edycji programu „Na Rodzinę Można Liczyć” stypendia otrzyma rekordowa liczba uczniów. Dzięki zaangażowaniu klubowiczów IKEA FAMILY, którzy w ciągu miesięcznej akcji okazali w trakcie zakupów swoje karty ponad 716 000 razy, IKEA przeznaczy 360 000 zł na 180 rocznych stypendiów.

Dotychczas, w ramach tego niezwykłego projektu, udało się stworzyć Fundusz Stypendialny, dzięki wszystkim pięciu edycjom udało się zebrać fundusze na aż 729 stypendiów dla uczniów z blisko 200 szkół.

 

Organizatorami programu są IKEA oraz Fundacja Świętego Mikołaja.

 

Sprawdź szczegóły na stronie IKEA

 

 

Stypendyści programu „Na Rodzinę Można Liczyć”

 

Martyna z Wielunia

Martyna działa z dużym zaangażowaniem w Szkolnym Kole PCK. Brała udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy „Mikołajki” dla 120 dzieci objętych opieką Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem POPLON w Wieluniu pracowała przy pakowaniu paczek dla dzieci z najuboższych rodzin.

Od wielu lat Martyna działa w harcerstwie, a nawet prowadzi własną drużynę. Wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej ze swojej miejscowości organizuje Harcerski Koszyk Świąteczny, w którym harcerze przynoszą potrzebne produkty do paczek dla potrzebujących.

W szkole Martyna bierze udział w konkursach: z języka angielskiego i ogólnopolskim konkursie „Alfik Matematyczny”.

 

Julia z Wielunia

Cały czas aktywnie pracuje jako wolontariuszka w Schronisku dla psów. Wkłada bardzo wiele serca w pomoc zwierzętom.

Dodatkowo, w okresie przedświątecznym odwiedza osoby samotne, by wręczyć im ozdoby świąteczne i podzielić się opłatkiem.

Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i wydarzeniach, które się tam odbywają w tym m.in. Dniach Języka Niemieckiego zorganizowanych w Tygodniu Języków Obcych.

 

Magdalena z Wielunia

Magda, to świetna uczennica o dużych zdolnościach lingwistycznych. Uczennica zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Złote Pióro Starosty”.

Jest laureatką I miejsca szkolnego quizu wiedzy o Francji. Magda jest zaangażowana w Projekt Erasmus +. Prowadziła lekcję z języka angielskiego w SP Nr 4.

 

 

 

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja