Pomóż teraz

Edyta Jungowska na spotkaniu ze stypendystami Fundacji Świętego Mikołaja

Piątek, 24 Listopad 2017 09:54:39
Aktualności » Edyta Jungowska na spotkaniu ze stypendystami Fundacji Świętego Mikołaja

Znana aktorka Edyta Jungowska wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja odwiedziła uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku nad Dunajcem. Podczas spotkania opowiedziała o początkach swojej aktorskiej kariery, miłości do teatru i audiobooków.


 - Trzeba rozwijać swoje pasje – przekonywała licealistów małopolskiego Krościenka Edyta Jungowska podczas spotkania, które odbyło się 23 listopada w ramach programu „Stypendia św. Mikołaja”. - Najważniejsze to spotkać ludzi, którzy podzielają twoje zainteresowania i uwierzą w Twój talent. Ja szczęśliwie trafiłam do ogniska teatralnego Haliny i Jana Machulskich przy Teatrze Ochoty. Spotkałam tam ludzi, którzy tak naprawdę zaważyli na całym moim życiu. To przez nich, a raczej dzięki nim zdałam do szkoły teatralnej. Tam, muszę się pochwalić, odnosiłam sukcesy. Miałam nawet stypendium naukowe za dobre oceny. Moja sytuacja nie była zła, dlatego stypendium było dla mnie miłym dodatkiem, ale często jest jedynym ratunkiem, jedyną szansą by w móc studiować.

 W spotkaniu udział wzięli uczniowie LO w Krościenku, w tym stypendyści programu Fundacji Świętego Mikołaja. Aktorka opowiedziała tłumnie zebranym licealistom o wspomnieniach ze szkoły, maturze, aktorstwie i drodze do własnego wydawnictwa JungOFFska, które wydaje audiobooki dla dzieci - Najważniejszą naukę jaką wyniosłam ze szkoły, to głębokie przekonanie, że jeśli coś zaczynasz - to musisz to skończyć. Nawet jeśli pojawia się jakiś kryzys, zwątpienie - nie można się poddawać, trzeba to przejść i dopiąć sprawę do końca. Wiele razy, dzięki tej lekcji udawało mi się przewalczyć trudne zawodowe chwile.


Spotkaniu towarzyszyły warsztaty „Wymaluj sobie stypendium”, podczas których uczniowie malowali obrazy na szkle pod okiem lokalnych artystek. Prace trafią do sprzedaży, a cały dochód zasili fundusz stypendialny szkoły.

 

 

Edyta Jungowska wspiera „Stypendia św. Mikołaja” od  początku istnienia. Program skierowany jest do zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin, aby tak jak ich rówieśnicy, mogli opłacić zajęcia dodatkowe, kupić sprzęt sportowy czy materiały plastyczne. Dzięki temu wsparciu już ponad 2 000 dzieci z całej Polski dostało szansę na lepszą przyszłość i łatwiejszy start w dorosłe życie.


Więcej informacji o programie na www.stypendia.mikolaj.org.pl

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja