Szkoła letnia Akademii Liderów. Za nami pierwsze 3 dni

30 młodych uczestników z całej Polski spędza wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja 10 dni w Karczówce pod Kielcami ucząc się jak prowadzić projekty społeczne i kształtując swoje kompetencje liderskie. Młodzi pracują w trzech grupach warsztatowych w pięknym otoczeniu starego klasztoru ojców pallotynów.

tomczyk 3
Fot Sonia Wargacka

Za nami już warsztaty o budowaniu zespołu i komunikacji w grupie. Uczyliśmy się również jak definiować cele, tworzyć harmonogram i angażować do wspólnego działania wolontariuszy. Był też czas na rozmowę o cechach dobrych liderów i analizę potencjału liderskiego, mocnych i słabszych stron każdego z uczestników.

Akademiści uczą się poprzez praktyczne ćwiczenia, sprawdzają różne modele działania, dopracowują swoje autorskie projekty społeczne i biorą udział w indywidualnych rozmowach z tutorami.

W środę wieczorem odbyła się projekcja dramatu Wojciecha Tomczyka pt. „Norymberga” i spotkanie dyskusyjne z autorem.  Rozmawialiśmy o niezrealizowanej w Polsce lustracji po 1989 roku i konsekwencjach tej decyzji. A także, o tym czym jest wolność, kultura, co Polaków łączy, a co dzieli. Tomczyk przekonywał młodzież o istocie wartości normatywnych dla kształtowania się polskiej wspólnoty narodowej. Wśród tych najistotniejszych wymienił solidarność, odpowiedzialność za słabszych i sprawiedliwość. Opowiadał też o wadze wspólnych doświadczeń, wspólnej historii. Rozmawialiśmy też o potrzebie dziwienia się otaczającemu światu i podążania za tym zdziwieniem. Dzięki niemu rodzi się twórczość i potrzeba zmiany. Uczestnicy mieli do autora masę pytań. Choćby o to na ile literatura i sztuka powinna odpowiadać na współczesne problemy i opisywać otaczającą rzeczywistość, a na ile służyć pięknu. 

W czwartek odwiedzili nas natomiast eksperci z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i pokazali jak efektywnie budować od podstaw własną firmę, która z jednej strony odpowie na potrzeby i pozwoli rozwiązać wybrany problem, z drugiej przyniesie korzyść finansową. Akademiści zaskoczyli trenerów swoimi dojrzałymi pomysłami i zaangażowaniem opracowując w trakcie warsztatów swoje pomysły biznesowe. Wśród nich pojawiła się choćby propozycja serwisu łączącego osoby w podeszłym wieku z opiekunami i wolontariuszami, farma wiatrowa na Morzu Bałtyckim, czy aplikacja pozwalająca na wykorzystanie żywności, która pozostaje na koniec dnia firmom cateringowym i restauracjom.

Obecnie trwa najsłynniejsza na świecie gra negocjacyjna Smile Urbo, dzięki której w praktyce nauczymy się zasad prowadzenia efektywnych negocjacji.

Zostań św. Mikołajem dla naszych podopiecznych

face 33
Dzięki Twojemu wspraciu będziemy mogli pomóc kolejnym dzieciom.
50 zł
face 7 v2
Na wyjazd szkoleniowy dla aktywnej społecznie młodzieży w ramach Akademii Liderów.
100 zł
face 31 v2
Miesięczne stypendium św.Mikołaja dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny.
200 zł
santa 3 v2
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny. Dziękujemy za Twoją hojność!
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
orange
Lapka 34
PARP Grupa PFR logo RGB male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
tvp info male
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kontekst hr
kantar
ok 2x logo intersys srl san donato
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik