"Święta bez granic 2019". Druga licytacja za nami!

80 365 zł udało się zebrać w drugiej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2019". Do zdobycia były m.in. koszulki siatkarek i siatkarzy reprezentacji Polski, obraz Jana Wołka, kurtka i zdjęcie Roberta Kubicy, zapalniczka Jana Kobuszewskiego.

Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas drugiej licytacji (6 grudnia 2019, godz. 16-19):

2 kubica

ZESTAW DWÓCH KOSZULEK KADRY POLSKI SIATKAREK I SIATKARZY Z AUTOGRAFAMI stał się własnością Pana Jacka, który zaoferował za niego 10 000 zł

Ten rok upłynął pod znakiem sukcesów obu kadr, choć od każdej kibice i fachowcy oczekiwali czego innego. Po zdobyciu drugiego z rzędu mistrzostwa świata w 2018 roku męska reprezentacja miała potwierdzić przynależność do światowej czołówki, awansując do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. I to się udało! Polacy wygrali turniej kwalifikacyjny rozgrywany w Polsce. Oprócz tego, zajęli drugie miejsce w Pucharze Świata oraz trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy i Lidze Narodów. Cały czas widać, że ogromny wpływ na drużynę ma trener Vital Heynen, a do kluczowych graczy (takich jak Michał Kubiak i Bartosz Kurek, powracający po kontuzji) dołączył Kubańczyk z polskim paszportem Wilfredo Leon. To m.in. ich podpisy są na koszulce kadry (nr 9 z nazwiskiem Leona na plecach właśnie).

W przypadku kadry pań, czekaliśmy na nawiązanie do chlubnych tradycji startów w mistrzostwach Europy. Co prawda złoty medal był poza zasięgiem, ale odradzająca się reprezentacja zajęła w turnieju satysfakcjonujące 4. miejsce. Do tego była jeszcze 5. pozycja w finałowym turnieju Ligi Narodów i wygrana w prestiżowych towarzyskich zawodach Montreux Volley Masters 2019. Na licytacji koszulka z nazwiskiem Wołosz i podpisami największych gwiazd kadry: Malwiny Smarzek-Godek, Magdaleny Stysiak, kapitan Agnieszki Kąkolewskiej oraz rozgrywającej Joanny Wołosz.

OBRAZ JANA WOŁKA został wylicytowany przez Pana Krzysztofa za 13 333 zł

Kilka lat temu mieli już Państwo okazję licytować obraz Jana Wołka, artysty wielu talentów (oprócz malarstwa para się także m.in. komponowaniem muzyki, pisaniem wierszy i tekstów piosenek). Tym razem proponujemy dzieło zatytułowane "Cztery z wesela i pogrzeb". Interpretację tytułu i treści obrazu pozostawiamy Państwu, pozwalamy sobie jednak przedstawić kilka faktów. Obraz przedstawia cztery szklane obiekty umieszczone na brązowej podstawie, tło w odcieniu wrzosu. Rama jest solidna, drewniana, o wymiarach ok. 53x71 cm, pomalowana na szaro. 

KSIĄŻKA "BIEL. NOTATKI Z AFRYKI" Z DEDYKACJĄ ORAZ RYSUNEK MARCINA KYDRYŃSKIEGO zostały kupione przez Panią Alinę, która zaoferowała 10 000 zł

Niedziela, kilka minut po godzinie 15. Dla wielu to czas odpoczynku,a w radiu "Siesta". Marcin Kydryński, jego głos i wyjątkowa muzyka z różnych zakątków świata. Autor Trójkowej audycji jest nie tylko dziennikarzem muzycznym, realizuje także pasje podróżniczą i fotograficzną. Z nimi związany jest dar na naszą licytację. To książka "Biel. Notatki z Afryki" z dedykacją dla Zwycięzcy aukcji oraz bardzo gustownie oprawiony rysunek Marcina Kydryńskiego, będący projektem okładki wspomnianej książki, wykonany tylko w jednym egzemplarzu (wymiary ramki 20x26 cm). W "Notatkach z Afryki" oprócz swoich spisanych spostrzeżeń, autor przekazuje nam mnóstwo pięknych, reportersko wnikliwych zdjęć. Sama książka jest podsumowaniem ćwierć wieku podróży po kontynencie afrykańskim autora. Polecamy – zestaw jest niepowtarzalny. 

ZAPALNICZKA JANA KOBUSZEWSKIEGO trafiła do Pana Rafała, który wylicytował, proponując 15 000 zł

Jan Kobuszewski był aktorem o wielkim talencie komediowym, który realizował w teatrze, telewizji, filmie i kabarecie. Nawet jeśli nie występował w głównych rolach, to jego obecność na ekranie czy na scenie zawsze była zauważalna i znacząca, dzięki charakterystycznej żywej gestykulacji i mimice. Pamiętamy go z występów w Kabarecie Dudek, Kabarecie Olgi Lipińskiej, w serialu "Alternatywy 4" czy udziału w filmach Stanisława Barei, takich jak "Brunet wieczorową porą", "Nie ma róży bez ognia", "Poszukiwany, poszukiwana". Dar na Trójkową licytację przekazała córka aktora, Marianna Kobuszewska-Bieske, a jest to ulubiona zapalniczka Pana Jana. Zapalniczka solidna, którą dobrze czuć w dłoni, sprawdza się w trudnych warunkach pogodowych (ponoć nie gaśnie na wietrze). Świeci miłym dla oka niebieskim płomieniem. Przedmiot bardzo osobisty od wielkiej osobowości polskiej sceny. Jan Kobuszewski zmarł 28 września tego roku, w wieku 85 lat.

NUTY DO TEGOROCZNEJ PIOSENKI O KARPIU PT. "DWUDZIESTY RAZ…", RĘKOPIS TEKSTU ORAZ ZESTAW KARPIOWYCH PŁYT Z POPRZEDNICH AKCJI CHARYTATYWNYCH TRÓJKI wylicytował Pan Jarosław za 7 533 zł

Pierwsza piosenka o "Karpiu", towarzysząca naszej radiowej akcji charytatywnej, powstała w 2000 roku. Tegoroczny "Karp" nosi wszystko mówiący tytuł "Dwudziesty raz…". Jubileuszowy utwór skomponował – tak jak wtedy – Wojciech Kaleta, a słowami opatrzył – tak jak wtedy – Kuba Strzyczkowski. A cóż to za utwór! Zaczyna się spokojnie, później następuje swingowe szaleństwo z wręcz rewiowym finałem. Tekst refleksyjny w treści, finezyjny w formie. Zaśpiewany fachowo przez najlepszych (Dorota Miśkiewicz, Anna Rusowicz, Justyna Steczkowska, Barbara Wrońska, Kuba Badach, Piotr Rogucki, Stanisław Soyka, Mieczysław Szcześniak, Sławek Uniatowski oraz Kwartet Rampa). Towarzyszył im Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. W komplecie z nutami również rękopis tekstu "Dwudziesty raz…" oraz zestaw płyt z poprzednich świątecznych akcji charytatywnych Trójki.

Jeśli ktoś nie może licytować, polecamy kupno płyty "Święta bez granic 2019" – tak też można wesprzeć zbiórkę na rzecz utalentowanych dzieci z niezamożnych rodzin. Jest dostępna w sklepie internetowym Polskiego Radia oraz w dobrych sklepach muzycznych.

KURTKA Z NUMEREM 88 I PODPISEM ROBERTA KUBICY stała się własnością Pana Jacka, który wygrał jej licytację, proponując 14 000 zł

W 2010 roku w wyścigu Formuły 1 na torze w Abu Zabi Robert Kubica zajął 5. miejsce. W kolejnym roku podczas rajdu Ronde di Andora miał wypadek, w którym omal nie stracił ręki. Operacje, mozolna rehabilitacja i żmudna walka o powrót do zdrowia i sportu. Na szczęście zwycięska. Dzięki hartowi ducha i wielkiej determinacji Kubica powrócił do elitarnego grona kierowców najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyścigów. Zakończony właśnie sezon nie był udany pod względem sportowym. Jedną z przyczyn były kłopoty techniczne zespołu Williamsa. Pozostaje jednak faktem, że w tym roku sam powrót Kubicy do ścigania był wielkim wydarzeniem. Jest on jedynym Polakiem, który startował w Formule 1 (ma na koncie 1 zwycięstwo, na podium stawał 12 razy). Na licytacji w Trójce kurtka softshellowa z numerem 88 na froncie (ósemka to ulubiona liczba polskiego kierowcy), czyli z numerem startowym z tego sezonu, podpisana przez Roberta Kubicę.

Dzięki wysyłanym przez Państwa wiadomościom SMS o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT) zebraliśmy podczas drugiej licytacji 62 095 zł. Dziękujemy!

Zostań Świętym Mikołajem i przekaż darowiznę ❤

face 33 v3
Wiem, że każda kwota ma znaczenie. Chcę pomóc i wpłacam, ile mogę
20 zł
head3 v4
Chcę ufundować roczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny
2000 zł
zima 15 v6
Chcę podarować miesięczną pomoc dla dziecka w Polsce, w Aleppo lub w Mariupolu
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
islogo
orange
PARP Grupa PFR logo RGB male
Lapka 34
PLAY S
tvp info male
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
Polskie radio logo
logo v2
logo radio lublin
111 154741892710
logo PRK
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio