"Święta bez granic 2019". Czas na drugą licytację - do usłyszenia w piątek 6 grudnia

W najbliższy piątek słuchacze Programu 3 Polskiego Radia ponownie usłyszą charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!". Podczas drugiej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2019" do zdobycia będą m.in. koszulki siatkarek i siatkarzy reprezentacji Polski, obraz Jana Wołka, kurtka i zdjęcie Roberta Kubicy, zapalniczka Jana Kobuszewskiego.

Oto przedmioty, które będzie można zdobyć podczas drugiej licytacji (6 grudnia 2019, godz. 16-19):

swieta bez granic gifts 1200 druga licytacja

ZESTAW DWÓCH KOSZULEK KADRY POLSKI SIATKAREK I SIATKARZY Z AUTOGRAFAMI
Ten rok upłynął pod znakiem sukcesów obu kadr, choć od każdej kibice i fachowcy oczekiwali czego innego. Po zdobyciu drugiego z rzędu mistrzostwa świata w 2018 roku męska reprezentacja miała potwierdzić przynależność do światowej czołówki, awansując do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. I to się udało! Polacy wygrali turniej kwalifikacyjny rozgrywany w Polsce. Oprócz tego, zajęli drugie miejsce w Pucharze Świata oraz trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy i Lidze Narodów. Cały czas widać, że ogromny wpływ na drużynę ma trener Vital Heynen, a do kluczowych graczy (takich jak Michał Kubiak i Bartosz Kurek, powracający po kontuzji) dołączył Kubańczyk z polskim paszportem Wilfredo Leon. To m.in. ich podpisy są na koszulce kadry (nr 9 z nazwiskiem Leona na plecach właśnie).

W przypadku kadry pań, czekaliśmy na nawiązanie do chlubnych tradycji startów w mistrzostwach Europy. Co prawda złoty medal był poza zasięgiem, ale odradzająca się reprezentacja zajęła w turnieju satysfakcjonujące 4. miejsce. Do tego, była jeszcze 5. pozycja w finałowym turnieju Ligi Narodów i wygrana w prestiżowych towarzyskich zawodach Montreux Volley Masters 2019. Na licytacji koszulka z nazwiskiem Wołosz i podpisami największych gwiazd kadry: Malwiny Smarzek-Godek, Magdaleny Stysiak, kapitan Agnieszki Kąkolewskiej oraz rozgrywającej Joanny Wołosz.

KSIĄŻKA "BIEL. NOTATKI Z AFRYKI" Z DEDYKACJĄ ORAZ RYSUNEK MARCINA KYDRYŃSKIEGO
Niedziela, kilka minut po godzinie 15. Dla wielu to czas odpoczynku. W radiu "Siesta". Marcin Kydryński, jego głos i wyjątkowa muzyka z różnych zakątków świata. Autor Trójkowej audycji jest nie tylko dziennikarzem muzycznym, realizuje także pasje podróżniczą i fotograficzną. Z nimi związany jest dar na naszą licytację. To książka "Biel. Notatki z Afryki" z dedykacją dla Zwycięzcy aukcji oraz bardzo gustownie oprawiony rysunek Marcina Kydryńskiego, będący projektem okładki wspomnianej książki, wykonany tylko w jednym egzemplarzu (wymiary ramki 20x26 cm). W "Notatkach z Afryki" oprócz swoich spisanych spostrzeżeń, autor przekazuje nam mnóstwo pięknych, reportersko wnikliwych zdjęć. Sama książka jest podsumowaniem ćwierć wieku podróży po kontynencie afrykańskim autora. Polecamy – zestaw jest niepowtarzalny.

ZAPALNICZKA JANA KOBUSZEWSKIEGO
Jan Kobuszewski był aktorem o wielkim talencie komediowym, który realizował w teatrze, telewizji, filmie i kabarecie. Nawet jeśli nie występował w głównych rolach, to jego obecność na ekranie czy na scenie zawsze była zauważalna i znacząca, dzięki charakterystycznej żywej gestykulacji i mimice. Pamiętamy go z występów w Kabarecie Dudek, Kabarecie Olgi Lipińskiej, w serialu "Alternatywy 4" czy udziału w filmach Stanisława Barei, takich jak "Brunet wieczorową porą", "Nie ma róży bez ognia", "Poszukiwany, poszukiwana". Dar na Trójkową licytację przekazała córka aktora, Marianna Kobuszewska-Bieske, a jest to ulubiona zapalniczka Pana Jana. Zapalniczka solidna, którą dobrze czuć w dłoni, sprawdza się w trudnych warunkach pogodowych (ponoć nie gaśnie na wietrze). Świeci miłym dla oka niebieskim płomieniem. Przedmiot bardzo osobisty od wielkiej osobowości polskiej sceny. Jan Kobuszewski zmarł 28 września tego roku, w wieku 85 lat.

NUTY DO TEGOROCZNEJ PIOSENKI O KARPIU PT. "DWUDZIESTY RAZ…", RĘKOPIS TEKSTU ORAZ ZESTAW KARPIOWYCH PŁYT Z POPRZEDNICH AKCJI CHARYTATYWNYCH TRÓJKI
Pierwsza piosenka o "Karpiu", towarzysząca naszej radiowej akcji charytatywnej, powstała w 2000 roku. Tegoroczny "Karp" nosi wszystko mówiący tytuł "Dwudziesty raz…". Jubileuszowy utwór skomponował – tak jak wtedy – Wojciech Kaleta, a słowami opatrzył – tak jak wtedy – Kuba Strzyczkowski. A cóż to za utwór! Zaczyna się spokojnie, później następuje swingowe szaleństwo z wręcz rewiowym finałem. Tekst refleksyjny w treści, finezyjny w formie. Zaśpiewany fachowo przez najlepszych (Dorota Miśkiewicz, Anna Rusowicz, Justyna Steczkowska, Barbara Wrońska, Kuba Badach, Piotr Rogucki, Stanisław Soyka, Mieczysław Szcześniak, Sławek Uniatowski oraz Kwartet Rampa). Towarzyszył im Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. W komplecie z nutami również rękopis tekstu "Dwudziesty raz…" oraz zestaw płyt z poprzednich świątecznych akcji charytatywnych Trójki.

KURTKA Z NUMEREM 88 I PODPISEM ROBERTA KUBICY
W 2010 roku w wyścigu Formuły 1 na torze w Abu Zabi Robert Kubica zajął 5. miejsce. W kolejnym roku podczas rajdu Ronde di Andora miał wypadek, w którym omal nie stracił ręki. Operacje, mozolna rehabilitacja i żmudna walka o powrót do zdrowia i sportu. Na szczęście zwycięska. Dzięki hartowi ducha i wielkiej determinacji Kubica powrócił do elitarnego grona kierowców najbardziej prestiżowych międzynarodowych wyścigów. Zakończony właśnie sezon nie był udany pod względem sportowym. Jedną z przyczyn były kłopoty techniczne zespołu Williamsa. Pozostaje jednak faktem, że w tym roku sam powrót Kubicy do ścigania był wielkim wydarzeniem. Jest on jedynym Polakiem, który startował w Formule 1 (ma na koncie 1 zwycięstwo, na podium stawał 12 razy). Na licytacji w Trójce kurtka softshellowa z numerem 88 na froncie (ósemka to ulubiona liczba polskiego kierowcy), czyli z numerem startowym z tego sezonu, podpisana przez Roberta Kubicę.

Podczas akcji charytatywnej ŚWIĘTA BEZ GRANIC 2019 razem z radiową Trójką prowadzimy zbiórkę na pomoc zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin. Są nie tylko utalentowane, ale też aktywne społecznie. Angażując się w różne działania swoim talentem dzielą się z innymi. Pomagając im, wspieramy nie tylko przyszłość ich samych, ale także zmieniamy lokalne społeczności. Stypendium jest dla tych dzieci szansą na rozwój i naukę tego, o czym marzą. Jak co roku gorąco zachęcamy Państwa do udziału w akcji.

Jak można włączyć się w akcję Święta Bez Granic 2019:

- kupując płytę "Święta bez granic 2019" Całkowity dochód ze sprzedaży tego wydawnictwa zostanie przekazany na Stypendia św. Mikołaja

- wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT). SMS działa od 15 listopada 2019 do 15 stycznia 2020 r. Wszyscy operatorzy zrzekli się swojego dochodu.

- dokonując wpłat na konto Fundacji Świętego Mikołaja nr 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem "Trójka – darowizna na stypendia".

Zostań Świętym Mikołajem i przekaż darowiznę ❤

face 33 v3
Wiem, że każda kwota ma znaczenie. Chcę pomóc i wpłacam, ile mogę
20 zł
head3 v4
Chcę ufundować roczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny
2000 zł
zima 15 v6
Chcę podarować miesięczną pomoc dla dziecka w Polsce, w Aleppo lub w Mariupolu
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
islogo
orange
PARP Grupa PFR logo RGB male
Lapka 34
PLAY S
tvp info male
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
Polskie radio logo
logo v2
logo radio lublin
111 154741892710
logo PRK
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio