Podsumowujemy akcję Wiosną Stypendia Rosną

Od 21 marca do 10 czerwca w programie Stypendia św. Mikołaja prowadziliśmy akcję Wiosną Stypendia Rosną.

26230991 10156028209568633 5939120603940692051 n

W ramach akcji szkołom zaangażowanym w programie udało się zebrać kwotę 83 110,22 zł, która po podwojeniu przez Fundację Świętego Mikołaja zostanie przekazana w formie stypendiów wyjątkowo zdolnym, zaangażowanym społecznie uczniom z rodzin o niewysokich dochodach. Szkoły w akcje włączały uczniów, absolwentów, lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców prowadząc wiele różnorodnych działań takich jak zbiórki, kiermasze, pikniki, wyprzedaże garażowe i loterie fantowe. Jesteśmy pod dużym wrażeniem podjętych działań i jesteśmy przekonani, że umocnione więzi pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi w nie osobami, zaowocują jeszcze niejednym pięknym dziełem w przyszłości.  

W czasie trwania akcji do programu Stypendia św. Mikołaja przystąpiły 3 nowe szkoły,  dzięki czemu kolejne dzieci otrzymają szansę na rozwój swoich pasji i talentów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkołom i osobom je tworzącym, które w tym trudnym czasie kiedy trwał ogólnopolski strajk nauczycieli, egzaminy i organizacja wielu szkolnych imprez i wycieczek, zdobyły się na akt solidarności ze swoimi uczniami. To bardzo budujące!

Wśród liderów tegorocznej akcji są: II Liceum Ogólnokształcące w Końskich, Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem, Zespół Szkół im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie i Szkoła Podstawowa nr 1. im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie. Gratulujemy.

Stypendia św. Mikołaja
W Polsce tylko 39% dzieci rodziców o niskim statusie zawodowym deklaruje chęć dalszego kształcenia na poziomie wyższym, jak wynika z raportu UNICEF „Niesprawiedliwy Start. Nierówności edukacyjne wśród dzieci w krajach wysokorozwiniętych”. Oznacza to, że wciąż potrzebne są programy stypendialne, które ograniczają nierówności edukacyjne dzieci z niezamożnych rodzin i pozwalają im na rozwój zainteresowań.

Stypendia św. Mikołaja zostaną przyznane uczniom we wrześniu 2019 roku po raz dziewiąty. Stypendystami zostaną osoby wyjątkowo uzdolnione i wyróżniające się zaangażowaniem społecznym, a pochodzące z rodzin o niewysokich dochodach. Otrzymane środki finansowe zostaną wydatkowane na opłacenie zajęć dodatkowych, dojazdy do szkoły, materiały edukacyjne, sportowe i książki. Wierzymy, że stypendium pomoże dzieciom rozwinąć skrzydła i w najlepszy sposób wykorzystać swoje talenty.    

Tak o stypendium opowiada Julia z Puław, nasza stypendystka:
Aby zwiększyć szansę na spełnienie mojego marzenia związanego z przyszłością zawodową, rozpoczęłam naukę w liceum w klasie o profilu medycznym. Ze względu na sporą odległość szkoły od mojego miejsca zamieszkania, musiałam zamieszkać w internacie, co łączyło się z dodatkowymi kosztami, które ciążyłyby na mojej mamie. Dzięki Stypendium św. Mikołaja mogę znacznie odciążyć mamę z wydatków związanych ze szkołą. Poczułam ogromną ulgę, że mogę jej pomóc, bo mój tata nie żyje i mama sama wychowuje mnie i mojego brata.

Chcesz wesprzeć stypendystów programu Stypendia św. Mikołaja? Przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja, nr konta Santander Bank Polska 56 1090 0004 9149 9999 9999 9999.  

Podaruj prezent dzieciom w potrzebie i przekaż darowiznę ❤

lato 7 v3
Wpłać 20 zł na dobry początek nowego stypendium dla dziecka z niezamożnej rodziny
20 zł
zima 16
Wpłać 100 zł na opłacenie miesiąca zajęć dodatkowych dla jednego dziecka
100 zł
zima 15 v2
Wpłać 200 zł na miesięczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny
200 zł
santa 3 v3
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny. Dziękujemy za Twoją hojność!
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
Fundacja ARP rgb v2
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
ok 2x logo intersys srl san donato
PARP Grupa PFR logo RGB male
orange
Lapka 34
tvp info male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
Polskie radio logo
logo v2
logo radio lublin
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio