Z cyklu: poznaj naszego Stypendystę! Zachęcamy do przeczytania wywiadu z fenomenalną Nikolą z Trzemeszna

Nikola właśnie ukończyła – z doskonałym wynikiem! - naukę w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzemesznie. To szkoła, z którą Fundacja współpracuje w Programie Stypendiów Św. Mikołaja od wielu lat. Przez ten czas udało się ufundować 28 stypendiów na kwotę blisko 49 tyś złotych. Bardzo dziękujemy koordynatorom Stypendiów Św. Mikołaja za owocną współpracę i liczymy na wiele lat dalszej pracy na rzecz zdolnych, zaangażowanych uczniów.
Nikola w wywiadzie wspomina szkołę bardzo ciepło: „Nauczyłam się wielu rzeczy – mam na myśli nie tylko zdobycie wiedzy i umiejętności szkolnych, ale też jak budować relacje z innymi ludźmi, np. współpracować. Zawarłam wiele przyjaźni.”

Nikola to wszechstronna osoba – z sukcesami bierze udział w konkursach matematycznych, zdobywa nagrody w konkursach literackich, a do tego reprezentuje szkołę w zawodach sportowych. Jest osobą głodną wiedzy i chętnie się uczy, co ma przełożenie na fenomenalne wyniki. Przy tym wszystkim znajduje czas na swoje pasje. Cieszymy się, że dzięki Programowi Stypendiów Św. Mikołaja mogliśmy jej towarzyszyć i podziwiać jak pięknie rozwija swoje talenty. „Dzięki stypendium wzięłam udział w konkursach matematycznych. Matematyka to kierunek, w którym chcę się rozwijać w przyszłości, więc bardzo pomogły mi wyróżnienia, które zdobyłam. Dzięki nim mam większą pewność siebie i jeszcze bardziej lubię ten przedmiot. Zakupiłam również piłkę do siatkówki i profesjonalny sprzęt do aktywności zimowych. Kocham sport. Bardzo się cieszę, że dzięki stypendium mogłam się rozwijać także w nim. Chciałabym z całego serca podziękować Darczyńcom, którzy zdecydowali się wesprzeć fundusz stypendialny w naszej szkole. Dzięki otrzymanym pieniądzom mogłam się lepiej rozwinąć!”

Nikolo – idź tanecznym krokiem przez życie i podbijaj świat! Życzymy Ci wszystkiego dobrego na kolejnych etapach Twojej edukacji.

WYWIAD Z NIKOLĄ Z TRZEMESZNA

DZIEŃ DOBRY! NA WSTĘPIE - POWIEDZ NAM KILKA SŁÓW O SOBIE.

Mam na imię Nikola, mam czternaście lat, uczęszczałam do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie. Właśnie skończyłam ósmą klasę. Moim marzeniem jest zostać architektem, planuję iść na Politechnikę Poznańską. Bardzo chciałabym dostać się do liceum o profilu politechnicznym z rozszerzoną matematyka i fizyką w Gnieźnie.

JAK BĘDZIESZ WSPOMINAĆ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ?

Swoją szkołę będę wspominać bardzo dobrze. Nauczyłam się wielu rzeczy – mam na myśli nie tylko zdobycie wiedzy i umiejętności szkolnych, ale też jak budować relacje z innymi ludźmi, np. współpracować. Zawarłam wiele przyjaźni.

Uwielbiam matematykę, interesuję się też fizyką.

Kocham taniec. W ciągu tych ośmiu lat nauki był ze mną i mi towarzyszył. Brałam udział w wielu konkursach, zdobywałam wysokie lokaty i rozwijałam się – nie tylko ucząc się w szkole, ale pielęgnując swoja pasję poza zajęciami lekcyjnymi.

SKOŃCZYŁAŚ ÓSMĄ KLASĘ ZE ŚREDNIĄ 6,0! WYGLĄDA NA TO, ŻE POZA PRZEDMIOTAMI ŚCISŁYMI INNE TEŻ MUSZĄ CIĘ INTERESOWAĆ…

Uwielbiam czytać książki. Lubię pisać i chętnie pokazuję swoje prace w konkursach. W minionym roku wzięłam udział w powiatowym konkursie literackim poświęconym Irenie Sendlerowej, zajęłam w nim pierwsze miejsce. Wzięłam również udział w konkursie międzyszkolnym o Walentynce do jednego z bohaterów utworu literackiego organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie, zajęłam w nim trzecie miejsce. W konkursie gramatycznym zajęłam drugie miejsce. Wzięłam też udział w konkursie szkolnym na kartkę walentynkową w języku niemieckim.

W Międzynarodowym Konkursie Kangur udało mi się zdobyć  dwukrotnie wyróżnienie. W szkolnym konkursie Sudoku zajęłam pierwsze miejsce.

Bardzo lubię sport, nie tylko taniec. Chętnie więc biorę udział w zawodach sportowych. W sztafecie szkolnej zajęłam drugie miejsce.

JAK ROZWIJAŁA SIĘ TWOJA PASJA TANECZNA?

Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się bardzo wcześnie, już jako dziecko czteroletnie lubiłam tańczyć i od razu to robiłam, jak tylko słyszałam muzykę, np. w radiu. W przedszkolu zaczęłam naukę tańca w zespole Hajdasz, którą kontynuowałam w szkole podstawowej. W trzeciej klasie dołączyłam do zespołu tanecznego HOP oraz artystycznego zespołu Świerszcze, który występuje w Polsce i zagranicą. Byliśmy w Czechach, we Włoszech i w wielu innych miejscach w Europie…  Zdobywaliśmy w konkursach wysokie lokaty. Uzyskaliśmy trzecie miejsce w Ogólnoświatowym konkursie WORLD DANCE CHAMPIONSHIP w kategorii JAZZ i SHOW DANCE. Niesamowite wspomnienia mam z tamtych wyjazdów. Z zespołem HOP też jeździłam na występy, zdobywając wielokrotnie ogólnopolskie nagrody drużynowe jak i solo.

Zespół HOP,  do którego należę, chwilowo został zawieszony, więc wykorzystuję wiedzę i umiejętności zdobyte przez wiele lat nauki tańca i rozwijam się sama, tworząc solówki oraz - z moją starszą siostrą - duety. Udało mi się zdobyć pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Tanecznym „Tok Dance” oraz razem z siostrą zostałyśmy laureatkami w Ogólnopolskim Konkursie SOLO DUO TRIO.

Tworzę też własne choreografie. Przygotowywałam koleżanki z klasy do konkursu YOU CAN DANCE New Generation, udało nam się zakwalifikować do dalszego etapu i zdobyć ponad dwa tysiące głosów. Przygotowałyśmy dwa różne układy. Część koleżanek czuje się dobrze tańcząc JAZZ, ja za to bardzo w ostatnich latach polubiłam HIP HOP. Stworzyłam więc choreografię dla mnie i kilku dziewczyn w stylu HIP-HOP, a pozostałe przedstawiły  JAZZ.

Na początku czerwca odbywał się w szkole turniej w AEROBIKU i innych formach tanecznych, gdzie również przygotowywałam choreografię dla mojego zespołu. Udało  się zająć pierwsze miejsce. Była bardzo duża konkurencja, więc tym bardziej byłyśmy bardzo dumne z naszego wyniku.

CZYM SIĘ INTERESUJESZ POZA TAŃCEM?

Bardzo lubię czytać, interesuję się literaturą. Lubię pisać dłuższe formy wypowiedzi, całkiem nieźle mi wychodzi, co pokazuję w różnych konkursach. W wolnej chwili od nauki czytam książki, najchętniej przygodowe z elementami fantastyki. Moją ulubioną serią są ,,Kroniki Rosewood’’ autorstwa Connie Glynn.

W WOLNYM CZASIE ANGAŻUJESZ SIĘ TEŻ W DZIAŁANIA SPOŁECZNE. JESTEŚ HARCERKĄ.

Do harcerstwa należę od szóstego roku życia. Jeżdżę na rajdy, wycieczki. Moja  Mama jest instruktorem harcerskim, więc  często pomagam w przygotowaniu zbiórek, ognisk. Jestem przyboczną.

Poza działaniem w harcerstwie regularnie wspomagam akcje charytatywne, np. przy sprzedaży wypieków. Uczestniczyłam w festynach charytatywnych, gdzie zbierano środki na pomoc chorym dzieciom. Kilkoro uczniów z naszej szkoły, uzdolnionych plastycznie, - w tym i ja - zostało poproszonych o ozdobienie ilustracjami fragmentów napisanej przez panią od j. polskiego książki. Tak powstała książka dla chorej dziewczynki z Trzemeszna - Neli.

Byłam wolontariuszką na gminnym charytatywnym festynie naukowym, gdzie przedstawiałam doświadczenia fizyczne. Działałam również patriotycznie. Kilkukrotnie, razem z koleżankami i kolegami z klasy oraz nauczycielem wiedzy o społeczeństwie z naszej szkoły, sprzątałam teren wokół pomnika upamiętniającego ofiary zbrodni hitlerowskich z czasu II wojny światowej, który znajduje się w Niewolnie, czyli w miejscowości, w której mieszkam. Często biorę udział w różnych uroczystościach patriotycznych.

Na charytatywnych targach poznańskich „Taniec, Sport, Muzyka” tańczyłam zumbę. Włączałam się też w różne zbiórki na pomoc uchodźcom i dzieciom chorym onkologicznie, przygotowując paczki.

POWIEDZ, CO DLA CIEBIE ZNACZY STYPENDIUM OD ŚW. MIKOŁAJA?

Stypendium pozwoliło mi na doskonalenie umiejętności tanecznych i rozwijania innych zainteresowań. Brałam udział w konkursach, mogłam zapewnić sobie potrzebne akcesoria do tańca. Były to profesjonalne stroje do ćwiczeń i akrobatyki.

Uczestniczyłam w wycieczkach szkolnych i harcerskich. Pojechaliśmy do muzeum Powstania Czerwcowego w Poznaniu. Innym razem byliśmy w Stacja Grawitacja, czyli w parku trampolin. Pojechałam też do parku linowego i odbyłam edukacyjną wycieczkę przyrodniczą do Zoo.  Z Harcerzami zwiedziliśmy Bydgoszcz podczas Jarmarku Świątecznego, widzieliśmy pokaz laserów. Ostatnio byłam w Trójmieście, zwiedzałam gdańską Starówkę i bardzo ciekawe Muzeum Emigracji  i Centrum Nauki „Eksperyment”, gdzie miałam okazję przeprowadzić eksperymenty z dziedziny fizyki i chemii. Odwiedziliśmy też Władysławowo i Hel. Po Helu jeździliśmy na rowerach.

Dzięki stypendium wzięłam też udział w konkursach matematycznych. Matematyka to kierunek, w którym chcę się rozwijać w przyszłości, więc bardzo pomogły mi wyróżnienia, które zdobyłam. Dzięki nim mam większą pewność siebie i jeszcze bardziej lubię ten przedmiot.

Zakupiłam również piłkę do siatkówki i profesjonalny sprzęt do aktywności zimowych. Kocham sport. Bardzo się cieszę, że dzięki stypendium mogłam się rozwijać także w nim.

Chciałabym z całego serca podziękować Darczyńcom, którzy zdecydowali się wesprzeć fundusz stypendialny w naszej szkole. Dzięki otrzymanym pieniądzom mogłam się lepiej rozwinąć.

Dziękuję rodzicom za to, że mnie wspierają. Zawsze przy mnie są też moje siostry – starsza i młodsza , z którymi współdzielę wiele pasji i zainteresowań.

Przekaż darowiznę, a my zamienimy ją w Stypendium św. Mikołaja

zima 15 v4
Przekaż cegiełkę na stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
20
buzka 2 v2
Zostań Patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
2000
lato 7 v5
Ufunduj miesięczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
200
buzka 3 v4
Wpisz poniżej kwotę wpłaty na stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - PayPal
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
logo Mikolaj
Radio357 logo kontra
LOGO M
mhp
polska pomoc logo
PLD LOGO COLOR3x
pobrane
bialy prostokat v2
logo GrupoLAR v2
accenture logo
pepco AT
logoFDNT.png
Pepco logo RGB TAB
SONNEDIX COL RGB
orange
PLAY S
tvp info male
T logo carrier surface rgb n
logo Heyah BK
PLUS logo nowe2010
Active citizens fund4x
2
AMS RED
fondation de france 1
promark serwis R
islogo
sks
HSBC logo
logo IG
logo 2
muzeum powstania warszawskiego
LOGOTYPY POWER v2
NIW PROO v2
logotypMSZ A kolor
Active citizens fund4x v2
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
KMS logoOpt
logo sage
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
CF BLUE v2
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
librus logo
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
dyrektor szkoly winieta
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom
Eyzee logo red black v2
logo euforma
81746010 1029034474118597 553683909372542976 o
positive red Wyjatkowy Prezent
SDA Znak Podstawowy
NAFTOR LOGO ZBIORNIK KOLOR
logo PAYTEL
Logo full kolor RGB
logo
wprost logo bez obrysu rgb
SPAR H RGB 2
PLD LOGO COLOR3x v2
ursa
zielona sowa
gadzety reklamowe logo main 1 1
logo v3
redgetechblack
logo black sm
nwg logo2x
STABILO Logo 2019 RGB
TWB logo v2
PIB logo pion
STORCK Logo ab25mm RGB PM logo
logologo
insignis logo nowe final
thisisbio
allegro logo
JDP Logo v2
NCK logo poziom kolor RGB
logo GrupoLAR
Pekao Fundacja Pole Ochronne CMYK 1
Fundacja BNPP BL Q
LOTOS logo fundacja
flow logo turkusowe tlo
logo pve dobra energia kwadrat cmyk
logo v2
unum logo