Historia Izabeli i Tymoteusza - zaproś na swój ślub Świętego Mikołaja

Ślub to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych chwil w życiu. Czas, w którym można podzielić się swoją radością z bliskimi i symbolicznie wkroczyć w nowy etap życia. Ten przepiękny moment można uczynić jeszcze wspanialszym i wykorzystać go do działań dobroczynnych. Poznajcie historię Izabeli i Tymoteusza, którzy podczas swojego ślubu zorganizowali zbiórkę na rzecz podopiecznych naszej fundacji.

"Planując nasz ślub, od razu podjęliśmy decyzję o zwróceniu się do naszych gości z prośbą, by zrezygnowali z tradycyjnie wręczanych nowożeńcom kwiatów, a zamiast tego rozważyli wzięcie udziału w zbiórce na wskazany przez nas cel dobroczynny. Wynikało to tak ze szczytnych, jak i całkowicie przyziemnych racji. Nie chcieliśmy następnego dnia obudzić się w towarzystwie kwiatów, w ilościach pozwalających myśleć o otwarciu kwiaciarni, ale zależało nam też, by ten piękny gest - dzięki zastąpieniu tradycyjnego bukietu niewielką darowizną - mógł odnieść realny, dobry skutek, który również dla nas byłby ważnym wspomnieniem. Zdecydowaliśmy się na organizację zbiórki na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja z dwóch zasadniczych powodów. Po pierwsze bliskie są nam idee, które znajdują się u podstaw utworzenia i działania Fundacji. Doceniamy nie tylko wsparcie na rzecz dzieci organizowane przez Fundację, ale także jej działalność naukową i wydawniczą. Po drugie, możliwość ufundowania ze zbiórki stypendium na rzecz podopiecznych Fundacji była całkowicie zbieżna z naszą wizją racjonalnej dobroczynności, która powinna być oparta na świadomym i realnym - a nie tylko symbolicznym - wspieraniu skonkretyzowanych celów.

Izabela i Tymoteusz
Dzięki zebranym przez Izabelę i Tymoteusza pieniądzom stypendia na cały rok szkolny otrzymały dwie zdolne uczennice z niezamożnych rodzin: Sandra – uczennica trzeciej klasy gimnazjum w Jazgarzewie i Paulina – uczennica pierwszej klasy liceum w Słupcy.

Goście zareagowali bardzo pozytywnie na naszą inicjatywę. Znaczna większość z nich zdecydowała się na wzięcie udziału w zbiórce, zgodnie z naszą prośbą, wyrażoną w treści zaproszeń ślubnych. Sama zbiórka przebiegała w ten sposób, że przekazaną przez Fundację puszkę na datki, a w istocie przeźroczystą skrzynkę, trzymał nasz świadek w trakcie przyjmowania przez nas życzeń po zakończeniu ceremonii ślubnej. Mamy wrażenie, że przeźroczystość skrzynki miała tu znaczenie, bowiem dzięki temu goście byli skorzy do hojniejszego wsparcia, jako że jego udzielenie i ogólna skala datku były dla wszystkich doskonale widoczne. Dzięki temu udało nam się zebrać kwotę, która umożliwiła ufundowanie dwóch stypendiów przez Fundację.

Uważamy, że zbiórki ślubne, takie jak ta zorganizowana przez nas, są świetnym sposobem pozyskiwania środków przez organizacje trzeciego sektora, w tym oczywiście Fundację św. Mikołaja. Z punktu widzenia gości nie tworzy to poczucia dodatkowego obciążenia, skoro i tak byli przygotowani na zakup kwiatów dla nowożeńców, a można nawet powiedzieć, że jest to dla nich pewne ułatwienie. Nie trzeba bowiem przynosić na ślub nieporęcznej wiązanki; wystarczy dużo poręczniejsza gotówka. Dodatkowym atutem jest świadomość wsparcia szlachetnej inicjatywy. Z kolei nowożeńcy nie muszą następnego dnia brodzić wśród kwiatów, które i tak szybko zwiędną. Tymczasem wsparcie podopiecznych Fundacji będzie przecież owocowało przez całe ich życie."

Znasz parę narzeczonych, która planuje ślub? Zachęć ją do przeprowadzenia kwesty na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja. A może ty wraz z ukochaną osobą planujecie swoją uroczystość? Zaproście na swój ślub Świętego Mikołaja i pomóżcie dzieciom, którymi opiekuje się Fundacja. Napiszcie do nas: mikolaj@mikolaj.org.pl

Podaruj prezent dzieciom w potrzebie i przekaż darowiznę ❤

lato 7 v3
Wpłać 20 zł na dobry początek nowego stypendium dla dziecka z niezamożnej rodziny
20 zł
zima 16
Wpłać 100 zł na opłacenie miesiąca zajęć dodatkowych dla jednego dziecka
100 zł
zima 15 v2
Wpłać 200 zł na miesięczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny
200 zł
santa 3 v3
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny. Dziękujemy za Twoją hojność!
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
Fundacja ARP rgb v2
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
ok 2x logo intersys srl san donato
PARP Grupa PFR logo RGB male
orange
Lapka 34
tvp info male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
Polskie radio logo
logo v2
logo radio lublin
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio