GALERIA ZDJĘĆ: Jak minął 2020 rok w naszej mini-szkole w Aleppo?

Od początku 2018 roku prowadzimy stałe działania na rzecz dzieci w Aleppo. Dotychczas objęliśmy swoją pomocą ponad 10 tysięcy dzieci, ale kolejne bardzo potrzebują naszego wsparcia. Poprzez nieprzerwaną działalność naszej mini-szkoły pomagamy dzieciom w odzyskaniu straconego przez wojnę dzieciństwa i zapewnić im nieprzerwany dostęp do edukacji.

W Syrii mieszka 6 milionów dzieci w wieku szkolnym, co trzecie z nich nie chodzi do szkoły. Dlatego naszym najważniejszym celem jest pomoc dzieciom z Aleppo w powrocie do szkoły i umożliwienie im nieprzerwanej nauki. Obejmujemy swoją pomocą dzieci i młodzież niezależnie od wyznania ich rodziców.

dziewczynka trzymajaca balwana

Rok 2020 był trudnym rokiem dla naszych dzieci i ich rodziców. Z powodu gwałtownego wzrostu cen żywności i pozostałych produktów spowodowanego pandemią wiele rodzin znalazło się w ciężkiej sytuacji finansowej. Dlatego też w maju rozdaliśmy paczki z pomocą dla 100 rodzin, których dzieci przychodzą na lekcje do naszej świetlicy. Paczki zawierały najpotrzebniejsze produkty.

Nasza świetlica była otwarta z przerwami wynikającymi z obostrzeń wprowadzanych w Syrii. Od połowy marca do połowy czerwca musieliśmy ją zamknąć ze względu na bezpieczeństwo dzieci oraz wprowadzone przez władze syryjskie obostrzenia. Na szczęście w połowie czerwca mogliśmy wrócić do szkoły i przez całe wakacje dzieci miały zapewnią opiekę, zajęcia sportowe i naukę - musiały nadrobić trzy miesiące przerwy w edukacji. Z powodu pogarszającej się sytuacji związanej z pandemią ponownie musieliśmy zamknąć świetlicę pod koniec lipca, ponownie otworzyliśmy ją po dwóch miesiącach - na początku października. Razem z dziećmi świętowaliśmy Boże Narodzenie. Święty Mikołaj przyniósł dzieciom w prezencie nowe, ciepłe kurtki.

Od początku prowadzenia przez nas szkoły w Aleppo chętnych dzieci, żeby do niej chodzić było o wiele więcej, niż mogliśmy pomieścić. Dlatego też w grudniu zmieniliśmy lokalizację na większą. Obecnie w lekcjach uczestniczy 80 dzieci w różnym wieku (od 6 do 14 roku życia), ale w ciągu najbliższych miesięcy przyjmiemy do szkoły kolejne 30 dzieci.

Ograniczony dostępu do edukacji odbiera dzieciom dzieciństwo, ale także szansę na dobrą przyszłość. Nie możemy bezczynnie patrzeć na cierpienie syryjskich dzieci, dlatego nieprzerwanie od 2018 roku pomagamy dzieciom w Aleppo w Syrii. Prosimy o przekazanie darowizny na ten cel, żebyśmy mogli kontynuować naszą pomoc w Aleppo.

Darowiznę można wpłacić na konto: Fundacja Świętego Mikołaja nr 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem "Aleppo - pomoc dzieciom” lub dokonać szybkiego przelewu on-line: mikolaj.org.pl/aleppo

Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły

lato 1 v6
Chcę opłacić koszt miesięcznej nauki dla jednego dziecka z Aleppo
85 zł
zima 15 v5
Chcę pomóc i zostać mecenasem szkoły w Aleppo
2000 zł
zima 2 v2
Dokładam swoją cegiełkę na wyprawkę szkolną dla dziecka z Aleppo
25 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Radio357 logo kontra
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
logotypMSZ A kolor
tvp info male
accenture logo
HSBC logo
LogoTM
logo IG
islogo
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
orange
Lapka 34
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
AMS RED
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logo PEPCO ver podstawowa prev
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom