Absolwenci Akademii Liderów realizują wspólnie ogólnopolski projekt "Zobaczmy się"

"Postanowiliśmy realizować nasze działania w wielu obszarach życia społecznego, poprzez wspieranie rozwoju osobistego, społecznego i kulturalnego społeczeństwa" - piszą na stronie założonego przez siebie stowarzyszenia absolwenci naszej Akademii Liderów. Obecnie, podczas kilkudniowych warsztatów odbywających się we współpracy z nami, pracują nad projektem poświęconym osobom niewidomym „Zobaczmy się”.

Stowarzyszenie „Inny Wymiar” zostało założone przez naszych absolwentów w kwietniu 2019 roku. Idea utworzenia organizacji zrodziła się już kilka miesięcy wcześniej, wspólnie z inicjatywą realizacji projektu poświęconego osobom niewidomym „Zobaczmy się”:

Jest 25 września 2018 roku. Toruń, Niewidzialny Dom. Jesteśmy tam w trójkę. Spotykamy niewidomego Józka. Opowiada nam o tym, co się śni niewidomym. Oprowadza po wystawie. Zadajemy mnóstwo pytań. Zaczynamy się zastanawiać. Wpadamy w Internecie na film o koncercie niewidomego chłopca w Łazienkach Królewskich. Zaczynamy dostrzegać niewidomych na ulicach. W międzyczasie płyniemy w rejs po Morzu Liguryjskim osławionym żaglowcem Pogoria. Ruszamy z Genui. Spotykamy się tam z kilkudziesięcioma działaczami społecznymi z całej Polski. Rejs jest nagrodą za działalność społeczną dla najaktywniejszych absolwentów czterech edycji Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Przestajemy myśleć o temacie, bo na pokładzie nie ma na to czasu. Przez 7 dni żeglujemy, walczymy z chorobą morską, gotujemy i poznajemy siebie. Wchodzimy na trzydziestometrowe reje i szorujemy niedomyty pokład. Nie ma czasu i siły na myśli o Józku i niewidomych. Wracamy. Po kilkunastu godzinach snu w autokarze przypominamy sobie o problemie. Teraz mamy już pewność. Mateusz - inicjator, tuż przed Katowicami śmiało kroczy po mikrofon do pilota wyprawy. Opowiada wszystkim tę historię. Nie zastanawiamy się zbyt długo. Idziemy w ogień. Spotykamy się miesiąc później w Warszawie. Wracamy do domów z gotowym planem na projekt. No i zaczęliśmy...

zobaczmy sie
W Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja biorą udział najlepsi uczniowie i uczennice szkół średnich z całej Polski, którzy mają dobre wyniki w nauce i predyspozycje do bycia liderem lokalnym mimo młodego wieku.

„Zobaczmy się” to projekt absolwentów Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Od weekendu gościmy ich w siedzibie naszej fundacji na Koszykowej w Warszawie - planują najbliższe działania, szkolą się i dyskutują.

W Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja biorą udział najlepsi uczniowie i uczennice szkół średnich z całej Polski, którzy mają dobre wyniki w nauce i predyspozycje do bycia liderem lokalnym mimo młodego wieku. Najczęściej pochodzą z małych i średnich miast, a także z terenów wiejskich. Od pierwszej edycji w 2015 roku w Akademii udział wzięło 176 uczniów i uczennic pochodzących z całej Polski. Chcemy ich wzmacniać, szkolić i inwestować w ich rozwój, żeby w przyszłości mogli zmieniać Polskę.

Podaruj stypendium ❤

Jednorazowo
Co miesiąc
zima 15 v4
Chcę podarować stypendium dziecku z niezamożnej rodziny i wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
islogo
orange
Lapka 34
tvp info male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
LogoTM
2
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
IG logo
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
zabawki STORMER logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
Polskie radio logo
logo v2
logo radio lublin
111 154741892710
logo PRK
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio